Czy taboret to dobra alternatywa dla kuchennych krzeseł?

Czy taboret to dobra alternatywa dla kuchennych krzeseł?

Można odnieść wrażenie, że już zapomnieliśmy o tym meblu, a krzesła przejęły jego rolę w naszych kuchniach już na stałe. A jednak, taboret wciąż o sobie przypomina, udowadniając za każdym razem, że to funkcjonalny i wysoce estetyczny element wyposażenia. I może być ciekawą alternatywą dla krzeseł w kuchni.

Czemu taboret w kuchni ma sens?

Zalety taboretów? Choćby ich wielkość. Są na tyle małe, że zmieszczą się do każdej kuchni. I jeśli mamy ograniczone miejsce w tym pomieszczeniu, warto wybrać właśnie taboret, a nie krzesło. Łatwo je schować choćby pod stołem. Dużo łatwiej go przestawić z miejsca na miejsce bez obaw, że zahaczymy o coś oparciem.

Taboret jest też wygodnym meblem. Może nie tak komfortowym jak krzesło – brak oparcia ma duże znaczenie – ale współcześnie produkowane taborety mogą być użytkowane przez wiele godzin bez poczucia zmęczenia. To nie tylko efekt odpowiedniego, ergonomicznego projektowania, ale i komfortowych materiałów używanych na tapicerkę. Taboret jest ponadto meblem stabilnym i wytrzymałym. Bez problemu położymy na nim nawet ciężkie przedmioty. Stawanie na nim to także żaden problem. Atutem taboretów jest wreszcie cena. Zazwyczaj są tańsze niż krzesła.

A może pufa lub hoker?

Jeśli chcemy być oryginalni, ale taboret z jakichś względów to nie to, możemy się jeszcze zdecydować na pufy. To mebel, który zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Jest wygodny, funkcjonalny – do niektórych modeli możemy coś np. schować. Wydawać się może, że to mebel raczej do salonu czy pokoju wypoczynkowego, ale w kuchni też może się przydać.

Możemy również wykorzystać hokery.  Warunkiem ich użyteczności jest jednak posiadanie wysokiego blatu barowego. Poza tym, sprawdzają się one raczej w dużych, przestronnych kuchniach i zazwyczaj uzupełniają wyposażenie kuchni, nie zastępując całkowicie zwykłych krzeseł. Są jednak interesującą dodatkową opcją.

Tak czy siak, niezależnie od tego, co wybierzemy do kuchni, jedno jest pewne. Wcale nie jesteśmy w tym pomieszczeniu skazani na krzesła.

2 thoughts on “Czy taboret to dobra alternatywa dla kuchennych krzeseł?”

Comments are closed.