Meble kuchenne, które wzmacniają więzi. 5 nowoczesnych inspiracji

Meble kuchenne, które wzmacniają więzi. 5 nowoczesnych inspiracji

Czy nadal myślisz o urządzaniu kuchni, patrząc na to przez pryzmat zakupu mebli kuchennych, które będą tylko i wyłącznie wygodne w użytku? Jeśli tak, to popełniasz ogromny błąd. Wystrój kuchni zdążył bowiem przejść z poziomu zwykłej funkcjonalności do miejsca, w którym meble kuchenne odgrywają jeszcze inną, szalenie istotną rolę: wzmacniają więzi.

Może to brzmieć nieco dziwnie, ale szybko przekonasz się, że przez przemyślany wybór mebli do kuchni można stworzyć wyjątkową atmosferę, która sprzyja spotkaniom przy kawie, rozmowom z przyjaciółmi i rozwiązywaniu rodzinnych problemów. W tym artykule podamy ci aż 5 nowoczesnych inspiracji na kuchnię, która zachęca nas swoją aurą do szczerej rozmowy i poświęcenia swojego czasu drugiej osobie.

  1. Hokery na wieczorne pogawędki

Wieczorna pora sprzyja rozmowom, czy to z najbliższą, czy ze znajomymi. Warto w kuchni wydzielić specjalną przestrzeń, w której można usiąść, z dala od kuchennych garnków, talerzy i noży. Najlepiej zaaranżować taki kącik przy użyciu hokerów, które zapewnią nam wygodne miejsce do siedzenia. Można je umieścić przy blacie kuchennym lub przy wyspie, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, bo będziemy mieli blisko do kubków czy czajnika. Znajdzie się też miejsce na miskę ze smacznymi przekąskami.

Hokery pasują przede wszystkim do nowoczesnego wystroju kuchni, ale nie ma przeciwwskazań, by zastosować je w kuchni rustykalnej czy skandynawskiej. Wystarczy po prostu znaleźć taki model, które będzie pasował do otoczenia materiałem wykonania oraz kolorem farby.

  1. Narożnik jako kraina relaksu

Co jak co, ale odrobina relaksu jest mocno wskazana po ciężkim dniu pracy. Warto więc zadbać, by oprócz zwykłych mebli kuchennych, mieć pod ręką coś, co pozwoli wygodnie usiąść czy nawet odpocząć w pozycji półleżącej. Dobrym pomysłem okaże się narożnik z miękką tapicerką. W ten sposób będziesz w stanie wygodnie rozłożyć się z gazetą lub telefonem w ręku, cały czas mając na oku gotującą się kolację.

  1. Wysoki, solidny blat kuchenny

Blat kuchenny położony na wysokim kredensie to niezbędnik każdej kuchni. Zrozumiesz to, gdy przyjdzie ci spędzić kilka minut w pozycji stojącej. Wtedy blat stanowi doskonałe oparcie dla naszego ciała i pozwala odciążyć mięśnie. Zaskoczy cię, jak często będziesz korzystać z tak oczywistej, ale jakże pomocnej formy podparcia.

Przy wyborze blatu kuchennego trzeba kierować się jego twardością. Najlepsze są marmurowe blaty, które potrafią wytrzymać wiele lat i są łatwe w czyszczeniu. Trzeba jednak pamiętać, że na stabilność blatu ma wpływ jego montaż. Musi zostać przeprowadzony przez profesjonalistę, z wykorzystaniem naprawdę mocnego kleju, który scali blat z kredensem.

  1. Meble z podświetleniem

meble z podświetleniemMeble kuchenne z podświetleniem to fenomenalny sposób na wprowadzenie nieco tajemniczej, zmysłowej atmosfery do naszej kuchni. Podświetlenie może być montowane od dołu szafek, rzucając lekkie światło na blat kuchenny albo w formie niewielkich lamp przykręconych do ścian. Meble z takim podświetleniem nabierają zupełnie nowego wyglądu, szczególnie gdy wieczorem słaba smuga światła padnie na drewnianą szafkę. Taki zabieg ociepla wizerunek kuchni i pozwala się poczuć, jak w ekskluzywnej restauracji przy świecach.

  1. Meble kuchenne inspirowane naturą

Dla osób, które lubią bardziej tradycyjne rozwiązanie, mamy pomysł wzięty prosto z natury. Nie jest on żadnym odkryciem, ale przecież sprawdzone metody nie wymagają udoskonalania. Chodzi o wybranie dużego stołu z drewna naturalnego oraz kompletu krzeseł pokrytych ewentualnie białą tapicerką. Wystarczy dodać do tego świeże kwiaty, by stworzyć przytulny kącik, który nada kuchni świeżości, a kojąca zieleń poprawi nastrój nawet w pochmurne dni.