W jakich wnętrzach sprawdzą się meble na wysoki połysk?

W jakich wnętrzach sprawdzą się meble na wysoki połysk?

Płyty wykończone na wysoki połysk pozwalają na stworzenie efektownie prezentujących się mebli do wielu wnętrz. W jakich przestrzeniach stosowane są one najczęściej? O czym warto pamiętać przy ich wyborze?

Meble na wysoki połysk – do jakich aranżacji pasują?

Meble na wysoki połysk powstają z płyt meblowych poddawanych odpowiedniemu wykończeniu. Malowanie mebli na wysoki połysk polega na zastosowaniu specjalnych lakierów, które tworzą na powierzchniach błyszczącą jak lustro powłokę.

Takie meble wyglądają bardzo atrakcyjnie w różnych przestrzeniach. Najczęściej wybierane są one do wnętrz urządzonych w nowoczesnych stylu, w którym tworzą efektowny wystrój.

Również meble na wysoki połysk mogą być bardzo dobrym wyborem do aranżacji w mniejszych wnętrzach. Dzięki temu, że mają lakierowaną, odbijającą światło powłokę, są one w stanie optycznie powiększyć wnętrze. To powoduje, że bardzo dobrze nadają się one do mniejszych przestrzeni, które mogą dawać przytłaczający efekt, jeżeli nie są odpowiednio zaaranżowane.

W jakich wnętrzach sprawdzają się meble na wysoki połysk? Poniżej doradzamy, w jakich pokojach będą one prezentowały się najlepiej, a także wskazujemy, jakie rodzaje tych mebli warto kupić do różnych wnętrz w domu!

Meble kuchenne na wysoki połysk

Bardzo często wybierane są meble kuchenne na wysoki połysk. Świetnie sprawdzają się one w nowoczesnych aranżacjach, podkreślając ich futurystyczny i minimalistyczny wygląd.

Wśród najczęściej kupowanych mebli kuchennych na wysoki połysk znajdują się meble w odcieniach białym, szarym, czarnym. Również można zdecydować się na umeblowanie w innych kolorach, a także z wybarwieniem drewna.

Do mebli kuchennych na wysoki połysk najczęściej dobierane są podobne blaty wykonane z płyt MDF, ale również świetnie mogą prezentować się z nimi blaty kamienne.

Salon z meblami na wysoki połysk

Kolejnym wnętrzem, w którym świetnie będą prezentowały się meble na wysoki połysk, jest salon. W tym pomieszczeniu najczęściej stosowane są meble, które pozwalają na uzyskanie efektu eleganckiego, nowoczesnego wnętrza, czyli proste, minimalistyczne.

Bardzo popularne są stoliki wykończone na wysoki połysk, ale również umeblowanie jak szafki RTV czy komody, które również prezentują się niebanalnie, gdy będą wykończone połyskującym lakierem.

Gdy salon połączony jest z jadalnią, wtedy można również zamontować w niej stół z blatem wykończonym na wysoki połysk.

Meble do sypialni z płyt na wysoki połysk

Czy w sypialni można zastosować meble na wysoki połysk? Jak najbardziej? Gdy jest to wnętrze, które ma mieć nowoczesny styl, wtedy bardzo dobrze sprawdzą się w niej szafy na wysoki połysk. Można kupić je jako gotowe lub też zdecydować się na zamówienie ich na wymiar. Fronty szaf wykończone na wysoki połysk powodują, że sypialnia może prezentować się nowocześnie i efektownie.

Można również zdecydować się na wykorzystanie innych mebli sypialnianych, na przykład jak komody czy szafki, które będą dopasowane do stylu aranżacji wnętrza.

Jak dbać o meble z wysokim połyskiem?

Meble z wysokim połyskiem powinny być odpowiednio czyszczone, aby nie dopuścić do zarysowania ich powierzchni. Nie można stosować do nich ostrych akcesoriów, na przykład jak szorstkie gąbki, zmywaki druciane. Również nie należy używać do nich mleczek czyszczących, rozpuszczalników, ponieważ mogą one spowodować naruszenie powierzchni lakierowanej.

Meble można również wykończy na wysoki połysk samodzielnie. Jak pomalować meble na wysoki połysk? Do malowania tego typu mebli używane są specjalne rodzaje farb – lakierów. Można kupić je w dobrych sklepach z materiałami budowlanymi, również w internecie.