Jak urządzić sypialnie na poddaszu? Zobacz, jakie meble warto wybrać!

Jak urządzić sypialnie na poddaszu? Zobacz, jakie meble warto wybrać!

Sypialnia na poddaszu wcale nie musi być bardzo trudna w urządzeniu. Zobacz, jak przygotować takie wnętrze, które będzie wygodne i stylowe!

Jak stworzyć projekt sypialni na poddaszu?

Bardzo pomocny w aranżacji sypialni na poddaszu może być jej projekt. Warto przygotować go dlatego, ponieważ pozwala on na łatwe dobranie mebli do wnętrza pod kątem ich wymiarów, a tym samym umożliwia uniknięcie problemów z ich ustawieniem.

Projekt najlepiej przygotować po tym, by wybrało się już styl sypialni oraz określiło, jakie wyposażenie ma się w niej znaleźć. Dzisiaj inspiracje w tym zakresie czekają na różnych stronach internetowych, dlatego warto bliżej się z nimi zapoznać, gdy poszukuje się pomysłów na wnętrze.

Wystrój sypialni na poddaszu – jaki styl wybrać?

Sypialnia na poddaszu może być urządzona w wielu stylach – nowoczesnych i klasycznych.

Nowoczesne sypialnie najczęściej mają prosty wystrój, na przykład łóżko kontynentalne albo łóżko w prostej, drewnianej ramie. Umieszcza się w nich meble bez ozdobników, na przykład bez widocznych gałek czy frezowania. Często stosowane są również meble na wysoki połysk, na przykład w białym kolorze. Ciekawy efekt można też uzyskać, wybierając ciemne meble w kolorze brązowym, czarnym.

Klasyczne meble również mogą sprawdzić się w sypialni na poddaszu. Doskonale nadają się wtedy meble rustykalne oraz tradycyjne wykonane z drewna, na przykład w kolorze białym albo w jasnych barwach.

Meble do sypialni na poddaszu – gotowe czy na wymiar?

Meble przeznaczone do sypialni na poddaszu mogą być zakupione w sklepie meblowym, ale również można zamówić je na wymiar w zakładzie stolarskim.

Gdy urządza się małe sypialnie na poddaszu, najczęściej polecane są meble na wymiar. Dzięki temu, że są one produkowane na zamówienie, mogą być one dopasowane do konkretnego wnętrza, co pozwala na wykorzystanie każdego centymetra. Meble mogą być wtedy dopasowane do konkretnego pomieszczenia. W takim wariancie najczęściej kupowane są meble do przechowywania – szafy do zabudowy.

Można zdecydować się również na meble gotowe – łóżka, szafy, komody. W sklepach asortyment jest dzisiaj spory, ale przed zrobieniem zakupów warto sprawdzić wymiary umeblowania i porównać je z wymiarami wnętrza.

Wobec tego urządzenie sypialni na poddaszu nie musi być trudne. Warto przygotować wcześniej projekt wnętrza, zastanowić się nad stylem jego wykończenia i dobrać odpowiednie meble – gotowe albo na wymiar. Dzięki temu sypialnia na poddaszu będzie piękna i funkcjonalna!