Jakie meble do malej kuchni? Zobacz te style!

Jakie meble do malej kuchni? Zobacz te style!

Mała kuchnia nie musi być ograniczeniem w wyborze stylu jej aranżacji. Jak wybrać najlepsze meble do wnętrza o małym metrażu? Zobacz przegląd stylów i dowiedz się, jak dobrać meble kuchenne, które nie przytłoczą niewielkiego pomieszczenia!

Tradycyjne meble kuchenne

Czy tradycyjne meble kuchenne sprawdzą się w małym wnętrzu? Jak najbardziej! Najczęściej wybierane są wtedy eleganckie meble frezowane, które ze względu na swój efektowny wygląd wspaniale podkreślają klasyczne wnętrza.

Do małej kuchni najlepszym wyborem będą w tym przypadku meble, które mają jaśniejsze odcienie, ponieważ mogą one wtedy optycznie rozświetlić i powiększyć przestrzeń. Dobrym wyborem mogą być między innymi meble w kolorze białym oraz w jasnych wybarwieniach drewna. Gdy zamierza się wybrać meble w ciemniejszych barwach, najlepiej zadbać o to, aby reszta aranżacji była jasna, aby nie przytłoczyć małej kuchni.

Aby meble wyglądały jeszcze ciekawiej, można uzupełnić je o dekoracyjne uchwyty, gałki, na przykład wykonane w kolorze złotym czy czarnym ze zdobieniami.

Nowoczesne meble do kuchni

Bardzo popularne w małych kuchniach są meble nowoczesne. Najczęściej są to meble lakierowane lub matowe, które mają jednolite kolory. Są one również proste i zwykle nie mają ozdobników. Dostępne są nawet modele bez uchwytów, dzięki czemu mają one minimalistyczny wygląd.

Do małych wnętrz polecane są również meble o jasnych kolorach. Doskonałym wyborem będą meble białe, które mogą sprawić, że wnętrze będzie wtedy prezentowało się na o wiele większe niż w rzeczywistości. Również można zdecydować się na inne meble w jasnych kolorach, na przykład jasnoszarym, szałwiowym czy beżowym.

Meble do kuchni w rustykalnym stylu

Rustykalny styl aranżacji wnętrz również dobrze sprawdzi się w mniejszej kuchni. W tym przypadku warto zdecydować się na meble, których fronty mają biały kolor. Będzie on również bardzo dobrze wyglądać w małym wnętrzu.

Rustykalne meble mogą być także efektownie dekorowane, na przykład mogą one przyciągać uwagę swoim frezowaniami czy przeszkleniami. Mogą mieć również stylowe gałki wykonane z metalu.

Loftowe meble kuchenne

Meble w stylu loft są obecnie często wybierane do wielu wnętrz. Mogą one również sprawdzić się w małej kuchni.

Loftowe meble kuchenne najczęściej wykonuje się z drewna lub z jego imitacji w odcieniu średnim, z widocznymi pasmami i sękami, dzięki czemu ma ono surowy wygląd. Dodatkowo w kuchniach takich stosowane są najczęściej elementy dekoracyjne w kolorze czarnym, które nadają wnętrzom niebanalny wygląd.

Aby loftowe meble nie przytłoczyły wnętrza, warto zdecydować się na jasne wykończenie wnętrza. Również można zamontować jedynie dolne szafki, natomiast zamiast szafek wiszących zdecydować się na wykonanie wysokiej zabudowy.

Meble do eklektycznej kuchni

Eklektyczna kuchnia to taka, która wykorzystuje różne style aranżacji wnętrz. Najczęściej miesza ona ze sobą styl klasyczny z nowoczesnym, uzyskać niebanalne połączenie.

Do małej kuchni styl eklektyczny również będzie strzałem w dziesiątkę. Warto wtedy zdecydować się na wykonanie mebli nowoczesnych, które będą mogły optycznie powiększyć przestrzeń, natomiast dopełnić je klasycznymi dodatkami.

Ciekawym pomysłem mogą być również meble z eleganckim frezowaniem, które mają jednolity kolor, na przykład szarości albo średniego, ciepłego wybarwienia drewna.

Wobec tego mała kuchnia może być wykonana w wielu stylach. Przed zdecydowaniem się na zakupienie albo na zamówienie na wymiar mebli kuchennych, warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi pomysłami na wykonanie mebli w różnych stylach. Dzięki temu można łatwiej dobrać je do swojego gustu i wykonać udane zakupy!