Coraz rzadziej w kuchniach możemy spotkać krzesła. Jeśli już są, to zwykle przybierają postać niewielkich taboretów. Powodem takiego stanu rzeczy jest wyraźne oddzielenie kuchni i jadalni, które w nowych projektach domów i mieszkań stanowią dwa odrębne pomieszczenia. To wygodne podejście, które poprawia komfort jedzenie i pozwala na przeżywanie posiłków z całą rodziną przy jednym stole. Wciąż jednak musimy zadbać o miejsce, w którym można na chwilę przysiąść w kuchni. Czym więc zastąpić krzesła?
Dużą popularność zyskują narożniki kuchenne, często sprzedawane w komplecie z resztą mebli kuchennych. Mogą nam się z początku wydawać ciężkie i nieporęczne, jednak to kwestia przyzwyczajenia. Samo przenoszenie narożnika jest problematyczne, jednak nie do tego został on stworzony. Ma zostać umieszczony w jednym miejscu i tam być na stałe.
Wygoda w twojej kuchni
Porównując krzesła kuchenne z narożnikiem, nie sposób nie zwrócić uwagi na wygodę siedzenia. Jeśli mamy do czynienia ze sztywnym, drewnianym krzesłem, to od razu możemy uznać, że narożnik obity lekką tapicerką jest znacznie bardziej komfortowy. Co jednak, gdy do pojedynku staje krzesło z grubą warstwą gąbki pokrytej miękką skórą? Wtedy wciąż narożnik ma przewagę, ponieważ jest on szerszy i dłuższy. Dzięki temu można się na nim znacznie wygodniej rozsiąść, a nawet przybrać pozycję półleżącą.
Bardzo ważna jest strona praktyczna narożnika. Okazuje się, że w kuchni potrafi on być bardzo pomocny. Wszystko przez dodatkowe półki, które kryje pod sobą narożnik. Zwykle znajdują się one pod siedzeniem, które zamocowane jest na zawiasach. Czasami też przybiera formę osobnej, wysuwanej od dołu szuflady. Bez względu na to, ważne jest to, że to spora przestrzeń na przechowywanie kuchennych akcesoriów, reklamówek, gazet czy czegokolwiek dusza zapragnie.
Dobrze już zawczasu zdecydować się na narożnik kuchenny, aby pasował wyglądem do reszty mebli. Nie jest to jednak konieczne. Możemy w każdej chwili zamówić narożnik przygotowany na zamówienie. Czasami wystarczy dopasować tylko tapicerkę zewnętrzną, ponieważ elementy drewniane często są zasłonięte przez stół.