Pufy dla dzieci. Worek, a może skrzynka? Rodzaje puf do pokoju dziecięcego

Pufy dla dzieci. Worek, a może skrzynka? Rodzaje puf do pokoju dziecięcego

Pufa to rodzaj umeblowania posiadającego różne funkcje. Doskonale nadaje się zarówno do salonu czy sypialni, jak również do pokoju dziecięcego. Gdy poszukujesz ciekawego urozmaicenia pokoju swojej pociechy, pomyśl właśnie o pufach. Jakie z nich najlepiej sprawdzą się w tym właśnie wnętrzu?

Pufy to różne typy konstrukcji, które łączy kompaktowy kształt oraz brak oparcia. W odróżnieniu od taboretów są także tapicerowane, dzięki czemu są także tak komfortowe. Pufa może być również świetnym dodatkiem w pokoju dziecięcym. Warto więc sprawdzić, jakie rodzaje puf sprawdzą się w pokoju przedszkolaka i ucznia.

Pufa skrzynka – najlepsza na zabawki

Takie pufy przeznaczane dla najmłodszych nie tylko mogą służyć jako praktyczne siedzisko, lecz także jako przestrzeń do przechowywania zabawek. Świetnie sprawdzą się w małych pokoikach!

Do wyboru są rozmaite modele, na przykład pufa na zabawki o kształcie skrzyni. To dzisiaj popularny wybór, ponieważ świetnie wpisuje się w skandynawskie przestrzenie. Pufy wykonuje się wtedy z wytrzymałego drewna tworzącego ażurową skrzynię, natomiast z góry wykańcza się tapicerowanym siedziskiem na zawiasach. Po podniesieniu siedziska można uzyskać dostęp do wnętrza pufy. Takie meble mogą być też uzupełnione o praktyczne kółka lub uchwyty po bokach dla łatwego przenoszenia.

Inna propozycja do pufy całkowicie tapicerowane – są one wykończone tapicerką z góry i z boków. Także wyposażone są w skrzynię, która może służyć jako pojemnik na zabawki oraz inne przedmioty.

Pufa worek – komfort gwarantowany

Poza pufami wyposażonymi w skrzynkę na zabawki niezaprzeczalnym hitem do pokoju dziecięcego jest także pufa worek. To rodzaj pufy, która przypomina swoim kształtem worek i może przybierać różne kształty. Doskonale nadaje się do oglądania telewizji, grania na konsoli, a także na spotkania ze znajomymi.

Worki tego typu posiadają podwójną konstrukcję – z zewnątrz wykończone są materiałem, głównie skórą ekologiczną, ale może być to także tkanina, natomiast w środku posiadają worek wypełniony granulatem styropianowym. Granulat ten jest lekki, sprężysty, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do kształtów ciała, a przy tym także zapewnia wysoki komfort. Granulat jest także bezpieczny w użytkowaniu – jest antyalergiczny.

Takie pufy dostępne są w rozmaitych kształtach, dlatego można dopasować je także do wieku dziecka. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są worki posiadające wymiary około 80 x 100 cm, natomiast jako pufy młodzieżowe poleca się już większe modele, które przypominają zwykłe fotele.

Do tego typu pufy można dokupić także praktyczne dodatki, na przykład podnóżek wykonany z tego samego materiału.

Pufa piłka – nie tylko dla fana sportów

Inna propozycja to pufa piłka, która posiada podobną konstrukcję jako pufa worek. W tym przypadku posiada ona kształt przypominający piłkę nożną. Jej zewnętrzna powłoka uszyta jest z elementów o takim kształcie, jak na piłce. Mogą one mieć także różne kolory, aby stworzyć efektowną kompozycję.

Piłki również gwarantują maksymalny komfort. Mogą posłużyć jako wygodny fotel w pokoju dziecięcym, a także sprawdzić się podczas zabawy. Różne wielkości umożliwiają dopasowanie do wzrostu i wieku dziecka. Sprawdzą się też w pokoju nastolatka, dlatego też to uniwersalny dodatek, który będzie mógł dać przyjemny relaks zawsze i wszędzie.

Podsumowując, pufa to kapitalny dodatek do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Szeroka gama modeli powoduje przy tym, że można łatwo dopasować je do konkretnych potrzeb. Modne pufy worki, skrzynki i piłki można zamawiać dzisiaj również w sklepach internetowych. Zakupy można zrobić nawet w tym momencie!