Jakie krzesło biurowe sprawdzi się w home office? Sprawdź te porady!

Jakie krzesło biurowe sprawdzi się w home office? Sprawdź te porady!

Szukasz komfortowego krzesła do pracy w home office? Nie wszystkie meble dostępne w sklepach mogą zagwarantować maksymalną ergonomię. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy poszukiwaniu najlepszego krzesła biurowego do pracy w domu.

Nadal bardzo wielu pracowników wykonuje swoje obowiązki w home office. Dla części z nich to spore udogodnienie, dla innych z kolei dość duży problem. Najczęściej praca w domu to praca przy komputerze. Oznacza to także, że konieczne jest przygotowanie właściwego stanowiska pracy. Tutaj pojawiają się schody – jakie krzesło biurowebędzie wtedy najlepsze?

W domu także ważna jest ergonomia

Ergonomia, która jest nauką o przystosowaniu warunków pracy do możliwości człowieka, aby redukować jej negatywny wpływ na jego zdrowie, zaleca stosowanie odpowiednich krzeseł biurowych. Dobór takiego wyposażenia jest ważny także w home office, czyli podczas pracy w warunkach domowych.

Czym jednak dokładnie charakteryzują się krzesło biurowe ergonomiczne? Na to pytanie należy odpowiedzieć w następujący sposób – dobre krzesło do pracy to takie, które dopasowane jest do potrzeb użytkownika.

Do pracy przy biurku najczęściej wybierane są krzesła obrotowe. W sklepach czeka szeroka gama takich mebli. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto pamiętać o tym, że nie wszystkie modele polecane są z punktu widzenia ergonomii. Na co należy zwrócić wtedy swoją uwagę?

Ergonomia pracy przy biurku

Praca w domu może być wymagająca. Właśnie dlatego warto przygotować odpowiednie stanowisko pracy, na którym będzie można komfortowo realizować swoje obowiązki. Szczególne znaczenie posiada wtedy ergonomiczne krzesło biurowe, które powinno cechować się odpowiednią konstrukcją.

W kontekście krzeseł biurowych ergonomia zasadza się na odpowiedniej budowie mebla, który wspiera przyjmowanie właściwej, ergonomicznej pozycji do pracy.

Ergonomiczna pozycja pracy przy biurku:

  • wyprostowane, podparte plecy
  • ciało dosunięte do oparcia
  • nogi zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni
  • całe stopy umieszczone na podłożu
  • ręce podparte przez podłokietniki
  • twarz skierowana na wprost na monitor
biurko i krzesło

Aby przyjąć taką pozycję, konieczne jest odpowiednie krzesło obrotowe, które zapewni wtedy właściwe podparcie dla ciała.

Ergonomiczne krzesła biurowe – na co zwrócić uwagę?

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj różnorodne krzesła obrotowe, ale warto pamiętać o tym, że nie każde z nich jest w stanie zapewnić właściwą ergonomię pracy.

Podczas poszukiwania właściwego mebla należy zwrócić szczególną uwagę na jego konstrukcję – powinna być dopasowana do profilu pleców oraz wzrostu użytkownika, dlatego duże znaczenie ma tutaj właściwa głębokość siedziska. Również dobre krzesło powinno posiadać podłokietniki oraz szeroką gamę regulacji, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jego parametrów do sylwetki.

Takie krzesła oferowane są w różnych wariantach stylistycznych – jako eleganckie fotele skórzane, ale także krzesła wykonane z przewiewnych siateczek. Szeroka gama różnych modeli do wyboru pozwala na łatwe dopasowanie do konkretnego miejsca, by wpisać się w aranżację przestrzeni.

Gdzie można kupić ergonomiczne krzesło biurowe?

Obecnie sprzedaż ergonomicznych krzeseł biurowych prowadzona jest przede wszystkim w sklepach z wyposażeniem do biur, ale również w sklepach specjalizujących się w dostawie siedzisk różnych typów.

Zamówienia na wysokiej jakości krzesła biurowe można składać również za pośrednictwem internetu – na klientów czeka pełna gama różnych modeli, które mogą zostać dostarczone pod wskazany adres już w przeciągu kilku dni od zakupu. Wybrane sklepy oferują darmową wysyłkę i zwroty.