Meble dębowe w salonie – zalety, rodzaje, ceny

Meble dębowe w salonie – zalety, rodzaje, ceny

Dąb to szlachetne drzewo, z którego powstaje wytrzymałe i trwałe drewno. Wykonuje się z niego również piękne meble, które mogą być eleganckim dodatkiem do salonu. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jak dobrać je do wnętrza? Zobacz poradnik!

Dlaczego warto wybrać meble dębowe do salonu?

Przy wyborze odpowiednich mebli do salonu trzeba przede wszystkim skoncentrować się na ich jakości. Asortyment jest spory, ale nie wszystkie meble dostępne na sprzedaż rzeczywiście są reprezentacyjne i trwałe.

Gdy celem jest stworzenie stylowej aranżacji wnętrza, ale również trwałość mebli na lata, wtedy warto zdecydować się na drewno naturalne. W tej kategorii na szczególną uwagę zasługuje dębina, czyli drewno dębowe.

Drewno dębowe ma wiele zalet, między innymi jest ono bardzo twarde, a przez to wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Również jest ono mniej podatne na wypaczanie niż inne gatunki drewna. Na uwagę zasługuje również estetyczny wygląd drewna dębowego, które ma atrakcyjne wybarwienie naturalne. Drewno to może być też bejcowane i malowane farbą na inne kolory.

Jakie meble dębowe kupić do salonu?

Gdy poszukujesz trwałych i eleganckich mebli do salonu, te wykonane z drewna dębowego mogą być najlepszym zakupem.

Najczęściej kupowane meble z drewna dębowego do salonu to:

  • stoliki kawowe
  • stoły jadalniane
  • regały
  • komody
  • szafki RTV

Wybór mebli jest bardzo szeroki, dlatego też można wyposażyć w nie praktycznie każde wnętrze. Producenci oferują również stylowe zestawy mebli dębowych, ale można też zdecydować się na samodzielne dobranie różnych elementów do własnego gustu.

Meble dębowe – klasyczne i nowoczesne

W sprzedaży można znaleźć meble dębowe w różnych stylach – klasyczne i nowoczesne. Dzięki temu można łatwo dobrać je również do pomysłu na wystrój wnętrza.

Klasyczne meble dębowe wyróżniają się efektownymi zdobieniami, na przykład rzeźbieniami, które nadają im tradycyjny wygląd. Dzięki temu mają one elegancki wygląd i wspaniale prezentują się w klasycznie urządzonych salonach. Takie meble również wspaniale wyglądają w innych aranżacjach, na przykład jak rustykalne czy dworkowe. Również mogą być one łączone z meblami nowoczesnymi, aby uzyskać eklektyczny efekt.

Z kolei nowoczesne meble dębowe charakteryzują się prostymi i geometrycznymi liniami. Dzięki temu wyglądają one bardzo efektownie, chociaż pozbawione są ozdobników jak meble klasyczne. Mogą być one też uzupełniane o inne elementy, na przykład metalowe nogi, dzięki czemu mogą uzyskać wygląd loftowy.

Czy warto kupować meble dębowe na wymiar?

W sprzedaży dostępne są również meble dębowe na wymiar. Czy warto zdecydować się na takie umeblowanie do salonu?

Najczęściej meble te sprawdzają się wtedy, gdy celem jest wykonanie zabudowy na wymiar, na przykład stworzenie regałów na całą długość ściany. Wtedy można dopasować je idealnie do wnętrza.

Wykonawstwem mebli dębowych na wymiar zajmuje się wiele firm, które mają duże doświadczenie w tej dziedzinie i oferują klientom możliwość zamówienia mebli w klasycznych i nowoczesnych wariantach.

Ceny mebli dębowych

Drewno dębowe nie jest tanie, co przekłada się również na dość wysokie koszty związane z zakupieniem gotowych mebli dębowych oraz z ich wykonaniem na wymiar.

Zazwyczaj ceny wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych za komplet mebli dębowych do salonu. Z cenami można zapoznać się bliżej na stronach internetowych producentów oraz sprzedawców mebli dębowych.

Warto jednak pamiętać o tym, że meble dębowe mogą posłużyć na znacznie dłuższy czas niż meble wykonane z płyt drewnopochodnych oraz z innych gatunków drewna, na przykład iglastego. To zatem wybór na lata!