Meble dla dziewczynki – jaki styl sprawdzi się najlepiej w jej pokoju?

Meble dla dziewczynki – jaki styl sprawdzi się najlepiej w jej pokoju?

Skandynawskie, rustykalne, a może nowoczesne? Zobacz, jakie meble do pokoju dziewczynki będą najlepszym wyborem!

Skandynawskie mebelki dla dziewczynki

Meble w skandynawskim stylu nadal są bardzo popularne i sięga po nie wiele osób, które aranżują różne wnętrza. Również sprawdzą się one jako meble do pokoju dziewczynki.

Tym, co wyróżnia meble skandynawskie, jest przede wszystkim ich prosty, ale przytulny wygląd. Zwykle mają one kolor biały, co powoduje, że dobrze powiększają optycznie wnętrza.

Takie meble mogą posłużyć na wiele lat, ponieważ ze względu na swój uniwersalny styl można komponować je z różnymi dodatkami. Wobec tego mogą one sprawdzić się zarówno w pokoju kilkuletniej dziewczynki, jak i uczennicy.

Meble w rustykalnym stylu dla dziewczynki

Dzisiaj bardzo popularne są meble dziecięce w stylu rustykalnym. Mają one tradycyjny wygląd i dzięki rustykalnym elementom, na przykład przeszkleniom lub frezowaniom, uzyskują lekki, sielankowy wygląd.

Najczęściej w tym wariancie wybierane są meble drewniane, które są solidne i trwałe. Mogą być wyborem na wiele lat, ponieważ rustykalny styl również jest uniwersalny i może świetnie sprawdzić się w różnych aranżacjach.

Ciekawym wyborem mogą być również meble w naturalnych wybarwieniach drewna, na przykład średnim i ciepłym, a także meble w odcieniach szarości.

Nowoczesne meble dla dziewczynki

Kolejnym pomysłem na urządzenie pokoju dziewczynki jest wybranie mebli w stylu nowoczesnym.

Taki zestaw mebli dla dziewczynki może sprawdzić się również w mniejszych pokojach, ponieważ proste linie nowoczesnego umeblowania bardzo dobrze wpisują się w ograniczone przestrzenie.

Nowoczesne meble są oferowane w kolorach jasnych, na przykład w bieli, szarości. Również w pokoju dziecięcym mogą sprawdzić się meble wykonane z drewnopodobnych płyt lub z drewna naturalnego albo płyt fornirowanych w jaśniejszych wybarwieniach, na przykład sosny.

Meble w stylu glamour do pokoju dziewczynki

Glamour to styl aranżacji wnętrz, który najlepiej sprawdzić się w pokoju starszej dziewczynki lub nastolatki. Jest pałacowy, elegancki i wspaniale będzie prezentować się w królestwie nowoczesnej damy.

Aby nadać im ciekawszy wygląd, można też zdecydować się na naklejki na meble dla dziewczynki, które można łatwo i wygodnie wymieniać, ponieważ nie niszczą one powierzchni, na których są naklejane. Do wyboru są naklejki z różnymi motywami, na przykład bohaterów bajek, kwiatów, gwiazd.